Απόλλων Σμύρνης και Καλλονή, δυο νεοφώτιστοι παίζουν για την νίκη…

(Πατήστε F5 για ανανέωση της σελίδας)

Τέλος αγώνα Απόλλων Σμύρνης- ΑΕΛΚ 0-3

2ο Ημίχρονο- ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Περιγραφή:

Σε λίγο η ανάλυση του αγώνα με φωτογραφίες και βίντεο. ΟΛΟ ΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΣΤΟ LesvosPost

Άλλη μια μεγάλη νίκη η ΑΕΛΚ που κάνει το 3*3 και βρίσκεται στην 2η θέση μαζί με τον ΠΑΟΚ με 9 βαθμούς

Σκόρερ  Μανούσος (53'), τον Λεάντρο (66') και Μαρσέλο (76'). Μείωσε ο Πετρόπουλος με πέναλτι στο 90'

90+2 Τέλος αγώνα Απόλλων Σμύρνης- ΑΕΛΚ 0-3

• Τελικό αποτέλεσμα στην Κρήτη, ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης 1-1

90'+3' Προσπαθεί για κάτι καλό στα τελευταία λεπτά ο Απόλλωνας

6 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις

ΓΚΟΛ… Στο 88’ Με πέναλτι ο Απόλλων θα κάνει το 1-3 με τον Πετρόπουλο

84' Σουτ από τον Πετρόπουλο που κοντράει και πάει κόρνερ.

80' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Περόνε στη θέση του Λεοζίνιο

78': Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τσιλιγκίρης στη θέση του Έγκον..

78' Ο Μαρσέλο βγαίνει για να μπει ο Σιλιγαρδάκης

• Ο Λεοζίνιο βγάζει εξαιρετικά την μπάλα στον Μαρσέλο που "κρεμάει" τον Τζόρβα για το 3-0 στο 76!!!

Γκοοοοοοοοοοόλ! 0-3 !!!!!

76' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ 0-3

• 55%-45% η κατοχή της μπάλας.

Και ένα Βίντεο από τον S.F. AELK Attikis

71' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γκάσιτς στη θέση του Καζάκη

69': Κίτρινες κάρτες σε Αλβάρεζ και Αναστασιάση

Το 2-0- φώτο S.F. AELK Attikis
66΄ ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ: 2-0 για την ΑΕΛ Καλλονή στο 66' με σκόρερ τον Λεάντρο, Ο νεαρός μπακ εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα κόντραρε στο τείχος, ο Τζόρβας μπερδεύτηκε και το 2ο γκολ είναι γεγονός.

65': Κίτρινη κάρτα στον Αργυρόπουλου

• Πολύ καλύτερη από τον Απόλλωνα η Καλλονή στο δεύτερο ημίχρονο

62' Πολύ καλή στιγμή για την Καλλονή, ο Χουάνλου θα κάνει ένα καλό σουτ στο 62' με τον Τζόρβα να αποκρούει δύσκολα.

59' Ακυρώθηκε γκολ του Πετρόπουλου με κεφαλιά ως οφσάιντ μετά από φάουλ του Μίνγκα. Σωστή η απόφαση με τον Πετρόπουλο να αντιδρά και να κάνει απρεπή κίνηση προς τον διαιτητή που σήκωνε κάρτα.

56' Αλλαγή για τον Απόλλωνα … 56' Μέσα ο Φαρινόλα. Έξω ο Κόρμπος.

53' ΓΚΟΛ…Ο Μαρσέλο κέρδισε στο κέντρο, έδωσε σε Λεοζίνιο, που έβγαλε στον Ποντάνι από τα αριστερά, ο οποίος έβγαλε τη σέντρα, κεφαλιά Μανούσου (εντελώς αφύλακτος από το ύψος του πέναλτι) και η μπάλα στα δίχτυα του Απόλλωνα. 0-1 για την Καλλονή!

Οι πανηγυρισμοί της ΑΕΛΚ-φώτο S.F. AELK Attikis

Γκολλλλλλλλλλλλλλλ Στο 53' η Καλλονή ανοίγει το σκορ με τον Μανούσο!!!

• Στις εξέδρες της Ριζούπολης βρίσκεται ο Φερνάντο Σάντος, μαζί με τον τεχνικό της Εθνικής Ελπίδων, Κώστα Τσάνα

50' Καλή στιγμή για την Καλλονή με το γύρισμα του Καζάκη να περνάει λίγο έξω. Ανεβαίνει και άλλο η Καλλονή και απειλεί.

46' Ξεκίνησε το ματς

45+2 Τέλος 1ο Ημιχρόνου Απόλλων Σμύρνης- ΑΕΛΚ 0-0

45+ Καλό σουτ από τον Έγκον, η μπάλα περνάει δίπλα από το δοκάρι του Σιδεράκη.

45' 2 τα λεπτά των καθυστερήσεων

40' Πολύ καλή επέμβαση του Τζόρβα σε τετ α τετ του Μανούσου έπειτα από σέντρα του Καζάκη. Το λάθος του Δεληζήση στο κέντρο της άμυνας διορθώθηκε από τον γκολκίπερ του.

40’ Ο Μπλάζεκ δεν μπορεί να συνεχίσει...Αναγκαστική αλλαγή ο Απόλλωνας, στην θέση του Στο 40' ο Μίνγκας

37' Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα με το παιχνίδι να έχει μεταφερθεί κατά πολύ στον χώρο της μεσαίας γραμμής

31' Το σουτ του Μανούσου από μακριά δεν ανησυχεί καθόλου τον Τζόρβα. Αρκετά άουτ η μπάλα.

ΦΩΤΟ ΑΕΛΚ ΑΠΟ INTIME
26': Σέντρα Αργυρόπουλου από τα δεξιά, επιχειρεί την κεφαλιά ο Πετρόπουλος στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα άουτ

22' Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο

21' Ο Λεάντρο μετά από "κομπίνα" σε φάουλ σούταρε πάνω στον Παντελιάδη. Νεύρα ανάμεσα σε παίκτες μετά από ένα μαρκάρισμα και κίτρινη στον Παντελιάδη.

Στο 12’  η Καλλονή προσπαθεί να κλείσει τους χώρους προς την εστία του Σιδεράκη, πιέζει ψηλά και προσπαθεί να εκμεταλλευτεί την ταχύτητα των επιθετικών της για να βγει στην κόντρα

8': Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα. Ο Γκουέλα έπιασε το δυνατό συρτό σουτ έξω από την περιοχή και αριστερά, πέφτει και δύσκολα (σε δεύτερο χρόνο) μπλοκάρει στη δεξιά γωνιά του ο Σιδεράκης, ενώ πλησιάζε απειλητικά ο Πετρόπουλος.

• Ο Πιερικός θα είναι ο αντίπαλος της ΑΕΛΚ στη Β' Φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, μετά τη νίκη του πριν από λίγο επί του Βατανιακού με σκορ 3-0.
  • Περισσότεροι από 1.500 φίλαθλοι στις εξέδρες, μεταξύ των οποίων και 300 περίπου φίλοι της Καλλονής στο πέταλο

18:20 3' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του ματς με την ΑΕΛΚ να έχει μπει πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο., Πιέζει ψηλά η Καλλονή και πρεσάρει
  • Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην Προέδρου της ΕΠΟ Σωτήρη Αλημίση κράτησαν παίχτες, τεχνικά επιτελεία, φίλαθλοι, διαιτητές

18:15 1΄Ξεκίνησε αγώνας
  • Εκτός αποστολής για την Καλλονή έμειναν οι ανέτοιμοι Κριπιντίρης (ο αρχηγός της ομάδας έχει αποθεραπευτεί πλήρως από τον τραυματισμό στο γόνατο και σύντομα θα είναι κι αυτός στην διάθεση του προπονητή του), Αγρίτης (ανεβάζει κι αυτός ρυθμούς) και ο Γκαρσία.

• Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν πέρυσι στη football league. Ο Απόλλωνας νίκησε στη Μυτιλήνη ενώ στη Ριζούπολη το παιχνίδι τελείωσε 0-0.
  • «Σήμερα αναμένεται να είναι ένα δύσκολο παιχνίδι. Χρειάζεται συγκέντρωση στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Η αναμέτρηση θα κριθεί στην δύναμη καθώς και στις καλές αμυντικές λειτουργίες που διαθέτουν οι ομάδες, Πιστεύω ότι όποιος πάρει προβάδισμα στο σκορ, θα έχει περισσότερες πιθανότητες να πάρει το παιχνίδι. Είμαστε μια νεοφώτιστη ομάδα που θέλουμε να συνεχίσουμε τις καλές εμφανίσεις, και ο στόχος παραμένει η παραμονή μας στην κατηγορία.»