Εντυπωσιακή νίκη για τον Αιγέα με 3-0 επί του Παγυθεατικού στο Πλωμάρι

Με κυριαρχικό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, ο Αιγέας κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 3-0 του Παγυθεατικού στο Πλωμάρι. Οι παίκτες του Αιγέα επέδειξαν εξαιρετική απόδοση, με τον Ψάνη να ανοίγει το σκορ στο 17' με ένα δυνατό σουτ. Ο Μάγκας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας στο 45' με ένα υπέροχο απευθείας χτύπημα φάουλ, ενώ ο Χρυσάφης σφράγισε τη νίκη στο 84' με ένα εντυπωσιακό σουτ έξω από την περιοχή.

Ο Αιγέας είχε ευκαιρία να ανοίξει νωρίτερα το σκορ, όταν ο Μηχαλάκης σημάδεψε το δοκάρι μόλις στο 6ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παγυθεατικός προσπάθησε να αντιδράσει, με τους Γεωργακάκη και Ζαΐμι να απειλούν, αλλά ο 19χρονος τερματοφύλακας Χρήστος Καλιαμπάκας, που έκανε το ντεμπούτο του ως βασικός στη Γ' Εθνική, πραγματοποίησε εξαιρετικές επεμβάσεις και κράτησε ανέπαφη την εστία του