ΤΩΡΑ Live από το στάδιο Μυτιλήνης-1ο ημίχρονο: ΚΑΛΛΟΝΗ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 0-1 (ΦΩΤΟ)

Με καλό ρυθμό αλλά χωρίς την μεγάλη φάση και με τον Πανσερραικο να προηγείται από το 15΄εληξε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα Καλλονή-Πανσερραικος για την 2η αγωνιστική της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας

Χωρίς την μεγάλη φάση αλλά με την Καλλονή να είναι η κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Η Καλλονή που έχει την καθολική κατοχή σε όλο τον αγώνα δεν κατάφερε να σκοράρει και το πλήρωσε στο 15΄όταν ο Αγγελούδης προστάτευσε όμορφα τη μπάλα με την πλάτη μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε την παράλληλη προς την εστία, πάσα και ο Πόποβιτς, ήταν εκεί για να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα! Κάνοντας το 0-1 μέσα στο άδειο στάδιο Μυτιλήνης. Στο 43΄η Καλλονή θα μπορούσε να ισοφαρίσει όταν ο Μανούσος σούταρε στην κίνηση αλλά ο Μέλκας όμως έπεσε και μπλόκαρε!

Η Καλλονή παίζοντας με τους βασικούς δεν κατάφερε να κάνει την ευκαιρίες γκολ και έτσι χάνει με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο. Μπορεί πάντως στο 2ο ημίχρονο όπως το συνηθίζει άλλωστε να μπει φουριόζα και να καθαρίσει το παιχνίδι

Παραλειπόμενα αγώνα:

Λιγοστός ο κόσμος σήμερα στο στάδιο Μυτιλήνης με περίπου 100-150 φίλαθλοι να έχουν γεμίσει μόνο την κεντρική κερκίδα (VIP) του σταδίου Μυτιλήνης. Να σημειώσουμε ότι η γενική είσοδος είναι 5€.

Με τους βασικούς επέλεξε να κατέβει ο προπονητής της Καλλονής για να πάρει το παιχνίδι με σκοπό την πρόκριση στην επομένη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Επιστροφή για τον Ελακοπουλο και τον Μαρκοβιτς.

Γενέθλια έχει σήμερα ο αρχηγός της Καλλονής Γιώργος Μανουσος.

Καλύτερες φάσεις του 1ου ημιχρόνου όπως τις μετέδωσε το gazzeta.gr

1ο ημίχρονο

1’ ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

8' Ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Γεωργίου σούταρε, ο Μέλκας απομάκρυνε!

15' ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό!, Ο Αγγελούδης προστάτευσε όμορφα τη μπάλα με την πλάτη μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε την παράλληλη προς την εστία, πάσα και ο Πόποβιτς, ήταν εκεί για να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα!

16' Κακή, συρτή εκτέλεση φάουλ από τον Ελακόπουλο... Στα χέρια του Μέλκα η μπάλα

18' Σουτ του Μανούσου από αριστερά, στην αγκαλιά του Μέλκα

21' Σουτ από τον Καλτσά έξω από την περιοχή, κόρνερ, Η μπάλα απομακρύνθηκε με δυσκολία από τα μετόπισθεν των Σερραίων, ο Τσαμπούρης σταμάτησε την αντεπίθεση τραβώντας τον Πόποβιτς από τη φανέλα. Είδε και την κίτρινη κάρτα...

32' Ο Ανδρέου άργησε πολύ να βρει τον Πόποβιτς για τον Πανσερραϊκό και ο επόπτης σήκωσε το σημαιάκι του. Κακό τελείωμα από τον Πόποβιτς, όπως και να 'χει...

38' Εύκολο μπλοκάρισμα για τον Δαύκο σε σέντρα του Τσιμίκα

40' Εκτέλεση φάουλ από τον Αγγελούδη, η μπάλα βρήκε στο τείχος, κόρνερ

41' Από την εκτέλεση του Πόποβιτς, απομάκρυνε ο Αναστασιάδης

42' Κεφαλιά από τον Μάρκοβιτς, άουτ

43' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή με τον Μανούσο να σουτάρει στην κίνηση, ο Μέλκας όμως έπεσε και μπλόκαρε!