Με ένα βαθμό επιστρέφει ο Αιολικός από την δύσκολη έδρα του Πανελευσινιακου-Αιολικός-Παλε. 1-1 (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι της Γ' Έθνικής ανάμεσα στον Πανελευσινιακό και τον Αιολικό αφού το σφύριγμα της λήξης βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 1-1.

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχτηκαν Πανελευσινιακός και Αιολικός, σε ένα παιχνίδι που ήταν μοιρασμένο.
Η ομάδα της Μυτιλήνης ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι, καθώς μόλις στο 2’ ο Τόρες έκανε το 0-1. Ακολούθησαν κι άλλες καλές στιγμές για τους φιλοξενούμενους, ενώ στη συνέχεια ισορρόπησε ο Πανελευσινιακός, χωρίς να καταφέρει να φτάσει στην ισοφάριση. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όμως, ο Τσουμάγκας κατάφερε στο 48’ να ισοφαρίσει σε 1-1, μετά από σέντρα του Ρούσεφ. Στη συνέχεια το παιχνίδι άνοιξε και χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, όμως δεν σημειώθηκε άλλο γκολ.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ

Στο 2' ΓΚΟΛ σέντρα απο τα αριστερά του Ζαγοριανού ο Τόρρες με ανάποδο γυριστό σούτ 0-1.
Εξι λεπτά αργότερα σούτ του Μακρίδη η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαφορά ο Ρούσσεφ σούταρε άουτ.
Στην συνέχεια 18' σέντρα του Τσουμάγκα απο τα δεξιά ο Κουσκουνάς έπιασε το σούτ που πέρασε ξυστά άουτ. Τέσσερα λεπτά αργότερα δυνατό σούτ του Τόρρες απέκρουσε ο Τσακιλτζίδης σε κόρνερ.
Στο 25' ο Κουσκουνάς μόνος με τον Μάππα σούταρε άουτ.
Στο 48' ΓΚΟΛ ο Δουκάκης έδωσε την ασίστ στον Τσουμάγκα που με προβολή 1-1.
Στο 53' ο Τόρρες έδωσε στον Πασαλίδη που σούταρε άουτ.
Στην συνέχεια στο 67 ο Δουκάκης πέρσε όσους βρήκε μπροστά του σούταρε άουτ.
Στο 70' δυνατό σούτ του Ζαγοριανού έδιωξε σε κόρνερ ο Τσακιλτζίδης.
Ενα λεπτό αργότερο σούτ του Μίχου κτύπησε στο δοκάρι της εστίας του Πανελευσινιακού.

Πανελευσινιακός: Τσακιρτζίδης, Μακρίδης, Τσίγκρα, Έβερετ, Ριζογιάννης, Κολοβός (62’ Κωνσταντινίδης), Δουκάκης, Γκουτζούλας (76’ Παναγιώτου), Ρούσεφ, Κουσκουνάς (70’ Χίσο), Τσουμάγκας

Αιολικός: Μάππας, Γάλας, Λένγκα, Παπαζούδης, Μαγγανάς, Μίχος, Καδής, Λαλάς (63’ Πασαλίδης), Μιχαλάκης (90’ Παπαδόπουλος), Τόρες (78’ Σαμπάνης), Ζαγοριανός