Ρεπορτάζ L.P: Καθάρισε από το Α ημίχρονο ο Αιολικός της πρόκριση- ΦΙΛΙΑ-ΑΙΟΛΙΚΟΣ 0-2 (ΦΩΤΟ, ΒΙΝΤΕΟ)

Με δύο γκολ του Μαλακού από το πρώτο ημίχρονο, ο Αιολικός ξεπέρασε το εμπόδιο της Φίλιας με τον Κομνηνό να δίνει χρόνο συμμετοχής σε πολλούς νεαρούς παίκτες της ομάδας και να προετοιμάζεται πλέον για τον πρόωρο «τελικό» απέναντι στο Διαγόρα στη Β΄ Φάση του Κυπέλλου.

Πρόκριση για τον Αιολικό στην Β΄φάση του Κυπέλλου με 0-2 στην Φίλια, κόντρα στην τοπική ομάδα. Στο παιχνίδι κυριάρχησαν τα σκληρά μαρκαρίσματα αλλά και η σφιχτή άμυνα του Ε.Μ.Α.Σ Φίλιας που έδωσε χώρο στους παίχτες του Αιολικού να δημιουργήσουν ευκαιρίες για γκολ, βρίσκοντας δίχτυα δυο φορές ήδη απο το α΄ημίχρονο.

Η ολοκλήρωση της Α' Φάσης του Κυπέλλου Λέσβου, έκανε γνωστά τα ζευγάρια της Β' Φάσης που θα διεξαχθεί και αυτή σε νοκ άουτ ματς.