Μπορούσε την νίκη- Νίκη Βόλου-ΑΕΛΚ 0-0

Την ευκαιρία να πάρει ένα μεγάλο τρίποντο στο Βόλο έχασε η ΑΕΛΚ, η οποία έμεινε στο 0-0 με τη Νίκη στο Βόλο.
Αναγνωριστικό ήταν το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με την μπάλα ωστόσο να «κουρνιάζει» την περισσότερη ώρα στα πόδια των ποδοσφαιριστών της ΑΕΛΚ, οι οποίοι θέλησαν με το… καλημέρα να καταστήσουν σαφές ποιος είναι το απόλυτο αφεντικό! Και συγκεκριμένα η ΑΕΛΚ είχε 3 τεράστιες ευκαιρίες για να φύγει με τους 3 βαθμούς από τον Βόλο όταν στο 73΄ Ο Μάρα έβγαλε σε ιδανική θέση το Λεοζίνιο αλλά ο Βραζιλιάνος δεν κατάφερε να νικήσει το Βούρα! Και στο 81' Όταν σε απευθείας φάουλ του Λεοζίνιο είχαμε την μεγάλη απόκρουση του Βούρα έπειτα από 7 λεπτά είχαμε ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία με τον Λεοζίνιο όταν μετά από πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ του Βραζιλιάνου, βρήκε αμαρκάριστο το Γαλα που έπιασε στον ύπνο την άμυνα των γηπεδούχων, αλλά εντελώς αμαρκάριστος σούταρε άουτ!

Το τελικό αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του παιχνιδιού καθώς η ΑΕΛΚ είχε κι άλλες ευκαιρίες για το γκολ…

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Βούρας, Ριζογιάννης, Βέρτζος, Σαμαράς Κοντοδήμος, Χατζής, Πορτουλίδης, Κυριάκος, Σκούφαλης, Παππάς, Φλίγγος

ΑΕΛΚ: Σιδεράκης, Κώτσιος, Αναστασιάδης, Χωριανόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Κάντζι, Μανούσος, Ντιμπαλά Κρπιντήρης